O nas

Kim jesteśmy?

Po rozwiązaniu sekcji judo w klubie Hetman Białystok z inicjatywy rodziców powstał Klub Sportowy Gwardia Białystok. Działalność rozpoczęliśmy 20 listopada 2014r. Z początku była to kilkunastoosobowa grupa. Aktualnie w naszym klubie trenuje kilkadziesiąt osób w różnych grupach wiekowych. Początki nigdy nie są łatwe, ale dzięki wspólnym działaniom i determinacji klub cały czas się rozwija. Mimo niedługiego stażu możemy pochwalić się sukcesami naszych reprezentantów w zawodach wysokiej rangi takich jak:

 • Mistrzostwa Polski Seniorów
  • brązowy medal w 2018 roku – Rafał Terlecki (kat. – 73kg)
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 
  • srebrny medal w 2018 – Rafał Terlecki (kat. – 66kg)
  • srebrny medal w 2017 – Gabriela Wojszko
  • brązowy medal w 2016 – Dominik Zalewski
 • Puchar Polski Seniorów w 2017 Mysiadło – Rafał Terlecki 
  (kat. – 66kg)
 • Puchar Polski Juniorów
  • srebrny medal w 2017 Poznań – Rafał Terlecki (kat. – 66kg)
 • Warsaw Judo Open 2016 – złoty medal Rafał Terlecki (kat. – 66kg)

Ponadto nasi zawodnicy doskonalą swoje umiejętności na campach organizowanych w Polsce jak i poza jej granicami (Armenia, Gruzja).

Czym jest judo?

Judo (jap.”łagodna droga”) jest to sztuka walki powstała w Japonii. Jej twórcą jest Jigoro Kano. Walka judo polega na stosowaniu rzutów w taki sposób, by doprowadzić do upadku przeciwnika na plecy(stójka) bądź założeniu w parterze trzymania, dźwigni lub duszenia. U dzieci zabronione jest stosowanie dźwigni i duszeń. Współcześnie wszystkie elementy istotnie zagrażające zdrowiu lub życiu zostały usunięte z tej sztuki walki. Jest to sport całkowicie bezpieczny. Ponadto od roku 1964 jest to dyscyplina olimpijska.

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko?

Judo jest sportem ogólnorozwojowym, pozwalającym osiągnąć dziecku bardzo wysoką sprawność fizyczną. W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin ta sztuka walki rozwija równomiernie wszystkie partie mięśni, koryguje wady postawy oraz kształtuje ładną sylwetkę. W judo duży nacisk kładziony jest na ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne, a także na przydatną zarówno na macie jak i w życiu codziennym naukę bezpiecznego padania. Na treningach kształtowany jest również charakter. Dzieci uczą się dyscypliny, opanowania, szacunku do przeciwnika, a także nieustępliwośći w dążeniu do celu. W okresie, w którym zaczynają brać udział w zawodach nabywają umiejętności takich jak radzenie sobie ze stresem, czy znoszenie porażek, które są nieodłącznym elementem potrzebnym do osiągnięcia późniejszego sukcesu.

Czy jest to sport dla mojego dziecka?

Tak! Nieważne czy jest drobne, grubsze, niskie czy wysokie. To nie ma znaczenia! Judo jest sportem dla wszystkich.

Zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Niezależnie od zdolności i predyspozycji, będzie to miało pozytywny wpływ na dalsze życie.

Z pewnością nie każde dziecko zostanie mistrzem, ale judo pomoże każdemu się rozwinąć i przygotuje do trenowania innych dyscyplin sportowych.

https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/sztuki-walki-dla-dzieci

Artykuł w Kurierze Porannym                                            facebook-login

Nie chciał ich klub Hetman, więc wzięli sprawę w swoje ręce. Kilkudziesięciu młodych judoków ćwiczy teraz we własnym klubie. czytaj artykuł…
images (1) 

 

Judo w Białymstoku – ćwicz razem z nami!

Skip to content